Jak předcházet podráždění přI holení: vše o zvlhčování
Suchý povrch způsobuje tření
Představte si křídu na tabuli: skřípe. Suchá křída na povrchu tabule poskakuje a zadrhává. Ačkoliv stopa po křídě vypadá hladce, není tomu tak – má drsný povrch.
To je výsledek tření nebo nedostatečného zvlhčení.
Nyní si představte křídový popisovač, který pracuje s tekutinou. Ten po povrchu tabule klouže a umožňuje vytvořit hladkou a ostrou linku.
Rozdíl spočívá ve sníženém tření. Tření se zmenšilo díky zvlhčování křídového popisovače. Hladký skluz po nerovném povrchu je velkou výzvou při holení.
A tajemství hladšího oholení se v ničem neliší. Pokud jsou pokožka A hlavice holicího strojku dobře navlhčeny, břity budou klouzat a zajistí optimální účinek.
Jak při holení zvlhčovat pokožku a snižovat tak tření
Tajemství hladkého oholení spočívá ve snižování tření. A tření bude při holení nižší, pokud budeme zvlhčovat.
Zvlhčovat pokožku je snadné: stačí teplá voda a gel na holení. Naneste si na obličej svůj oblíbený gel nebo pěnu na holení Gillette.
Funkce zvlhčování zabudovaná do vašeho holicího strojku
Zvlhčující pásek na holicím strojku Gillette, který se nachází na holicí hlavici nad břity, lze přirovnat k houbičce.
Pásek obsahuje polymer nazývaný polyethylen glykol (PEG), který miluje vodu a který se z pásku uvolňuje s každým tahem holicího strojku. Jakmile se tento polymer dostane do styku s vodou, nabobtná, roztáhne se a napne na pokožce, což holicí strojek při holení ještě více zvlhčuje.
Holicí strojek ProShield má zvlhčovací pásek i před břity, takže poskytuje ochranu navíc. Zvlhčování před i za břity chrání pokožku při holení před podrážděním.
Byl tento článek užitečný?